Търнак се нареди сред уникалните европейски селища

Село Търнак е удостоено със ЗЛАТЕН ПЕЧАТ за Уникално европейско селище с културно и историческо значение

понеделник, 21 юни 2010 г.

Ботев (Враца) победен в село Търнак

Тимът от Западната "Б" група падна с 3:4 в контрола от лидера в Северозападната "В" група Чавдар (Бяла Слатина) Лидерът в Северозападната "В" група Чавдар (Бяла Слатина) победи втородивизионния Ботев (Враца) с 4:3 в най-стойностната си контрола през зимната подготовка.
Само за едно полувреме на терена в село Търнак, белослатинци вкараха три гола срещу един на врачаните. Точни бяха Евгени Систов, Ивайло Самарджиев и новото попълнение Владислав Василев, който пристигна от разпадналия се тим на Белите орли (Плевен).
През първата част Чавдар тотално владееше инициативата на терена и съвсем заслужено водеше в резултата. През второто полувреме силната игра на лидера в Северозападната "В" група продължи и се стигна до нов гол.
Малко след подновяването на играта Ирен Любенов, също дошъл от Белите орли, вкара за 4:1. В последните десет минути на срещата Ботев се съвзе и върна два бързи гола за крайното 4:3.